Broen Oil&Gas

Przez lata człowiek szukał sposobów, które sprawią, że jego udział w pracy maszyn zostanie zminimalizowany niemal do zera. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologicznemu powstała dziedzina taka jak automatyka przemysłowa. Jesteśmy świadkami ciągłego rozwoju tej gałęzi, dzięki czemu z roku na rok na rynku znajdujemy coraz bardziej zaawansowane produkty.

Branża gazownicza korzysta z dóbr tego dorobku pełnymi garściami. Kurki kulowe przeznaczone są na przykład do dystrybucji lub transmisji gazu, a także paliw. Pozwalają na regulację ilości przesyłanego czynnika.

Równie ważnymi elementami służącymi do samoistnej regulacji przepływu danego czynnika są zawory kulowe. Wyróżniamy w tym wypadku modele regulacyjne lub odcinające. Pierwsze z nich odpowiadają za zmniejszanie i zwiększanie przepływu np. gazu. Jak sama nazwa wskazuje, zawory odcinające całkowicie zamykają dopływ konkretnego czynnika.

W każdym z tych przypadków warto skorzystać ze sprawdzonych kurków wysokiej jakości, wykonanych z niezwykle trwałych materiałów. Branża ciepłownicza czy gazownicza w celu wydłużenia żywotności elementów automatyki przemysłowej korzysta m.in. z części wykonanych ze stali nierdzewnej.

  1. Kurki kulowe do dystrybucji gazu DN15 – DN 1400
  2. Kurki kulowe do transmisji gazu DN15 – DN 1400
  3. Kurki kulowe do paliw DN15 – DN 1400